עדכון שבועי 28 בינואר – 1 בפברואר 2024


  • השבוע אירחנו את נצ"מ רוני פארס, מפקד מג"ב חוף לביקור במועצה. קב"ט המועצה ואני העלינו בפניו את האתגרים בפניהם אנחנו עומדים בנושא הצטיידות במרכיבי ביטחון לישובים ואימוני כיתות הכוננות לתרחישי ניסיונות חדירת מחבלים. סוכם על הגברת שיתופי הפעולה עם מג"ב בכדי להגיע לכשירות מיטבית של הכיתות, וכן על סיוע בהיערכות ומיגון הישובים.
  • באותו עניין, השתתפתי השבוע בדיון בוועדת החוץ והביטחון בכנסת בנושא מרכיבי הביטחון. ציינתי את נושא המחסור בנשקים בישובים והעובדה שהמשטרה עדיין לא השלימה חוסרים אלו כפי שהבטיחה. בנוסף הדגשתי כי יש להחליף את הגדרות בישובי קו התפר לגדרות אינדוקטיביות (מתריעות במגע). כמו כן השמעתי לחברי הוועדה הקלטה של היריות שנשמעות בלילות בישובים במועצה מכיוון הרשות.

המציאות שהשתנתה ב 7.10 מחייבת אותנו לשנות את ההערכות שלנו. לאחר ששנים ארוכות התאמנו לתרחישי נפילות טילים, כעת עלינו להיערך באופן מיטבי ובכל הרבדים לתרחישי חדירה לישובים.

  • לשמחתי מועצה אזורית מנשה ממשיכה להיכלל ברשימת "הרשויות היציבות" של משרד הפנים. כ 61 רשויות (מתוך 264) הוגדרו כיציבות לאחר שעמדו בתבחינים כספיים ומנהליים ולכן זכאיות להקלות שונות בהתנהלות מול משרד הפנים.

עדכוני הקונטיינר (מרכז הצעירים):

  • אם את/ה או בן משפחתך התגייסת להגן עלינו אנחנו רוצים לומר לך: תודה.

יש לנו מספר יוזמות שעשויות לעניין אותך, סדנאות, שירותים, הטבות

פרטים נוספים

 

עדכוני מעברים כרמל מנשה:

  • גלגלי עזר - ניידת מיצוי זכויות לעסקים קטנים ושכירים/ות מגיעה עד אליכם יחד עם רואי חשבון ועורכי דין מובילים בתחום התעסוקה. הניידת תגיע החל מהשבוע הקרוב ללהבות חביבה, קציר, ולבניין המועצה.

פרטים נוספים


עדכוני מחלקת תרבות:

אפשר להזמין אתכם לדייט?

אברהם טל ותיסלם באים לחמם לנו את הלב עם המון שירים מעולים, אהבה ורגישות.

הנחות לתושבים, אזרחים ותיקים, מפונים וחיילי מילואים

להזמנה לחצו כאן >

 

עדכוני מחלקת קיימות ואיכות סביבה:

SAVE THE DATE

שבוע סביבה וחקלאות במנשה יתקיים ב 23.2 – 2.3

 

עדכוני מחלקת תיירות:

המלצה לבילוי אמנותי בסוף השבוע, בתערוכה מיוחדת בגלריית גבעת חביבה

פרטים נוספים

 

שבת שלום
לכל תושבי ותושבות מועצה אזורית מנשה