לוגו נטעיםבית ספר "נטעים" הינו בי"ס יסודי חדש צומח שהוקם במועצה אזורית מנשה בראשית שנת תשע"ג מתוך רצון לתת מענה חינוכי הולם לאוכלוסייה הדתית במועצה. התלמידים מגיעים משלושה ישובים עיקריים: מצפה אילן, כפר פינס ומאור.

חזון בית הספר מושתת על ארבעה ערכים מרכזיים המהווים נקודת מוצא לעשיה הבית ספרית ומשמשים כמורי- דרך למתווה החינוכי העתידי:

חינוך לתורה ומצוות
זהו הערך היסודי המהווה תשתית לקיום ביה"ס ולכל העשייה המתרחשת בין כתליו.
בית הספר מחנך לחיי תורה למצוות, להבנה ולהכרה שהאמונה והמצוות הם המצפן שלנו ומקור הכוח שלנו בחיים. ביה"ס שואף להעמיק את הקשר לרוח החיים היהודית דתית בצורה חווייתית.

חינוך לאהבת הארץ
ביה"ס מחנך לאהבת הארץ, היכרות עם שביליה, ציונות, חיבור לעבודת האדמה, שמירה על איכות הסביבה וקיימות.

חינוך לאהבת העם
בית הספר מחנך לאהבת העם, למעורבות חברתית וקהילתית, נתינה וחסד.
בית הספר מקדם בברכה מעורבות הורים.

מתן מענה לשונות, מיצוי ומצוינות
בית הספר מהווה מסגרת המאפשרת מתן ביטוי לשונות בין הילדים ולמגוון הילדים בביה"ס, רצונותיהם ויכולותיהם והינו מקום להתפתחות אינטלקטואלית, רגשית, יצירתית ורוחנית של כל תלמיד תוך מיצוי יכולותיו.

בבית הספר מתקיימת עבודה פדגוגית יסודית תוך רתימת כלל המשאבים העומדים לרשותנו, מתוך רצון לקדם כל תלמיד למיצוי מלא של הפוטנציאל הלימודי שלו.
במסגרת שיעורי הליבה צוות ביה"ס מחנך לאהבת למידה, לפיתוח חשיבה, סקרנות ויצירתיות תוך פיתוח מיומנויות חברתיות.

בית הספר אשר רואה כערך עליון הקנייה של ערכים, ידע ומיומנויות למידה בדרך חווייתית ומקיים מגוון רחב של פעילויות ושיעורים ברוח תפיסה זו.

פעילויות אלו כוללות בין היתר:
שעור הנקרא "לימוד מתוך בחירה", מתוך אמונה ש"אין אדם לומד אלא במקום שליבו חפץ" ומתוך רצון להתחשב בכישרונותיו ובהעדפותיו של כל אחד מהתלמידים בבית הספר. לתלמידים מוצעות אפשרויות בחירה שונות:
אומנות הפיסול, כתיבה יוצרת, הקסם שבצבע, מקהלה, משחקים של פעם, טיסנאות ותעופה, תיאטרון, בדרכי אבותינו- ספר שמואל. בהתאם לבחירתם, משובצים התלמידים.

בנוסף, בכל שבוע מדי שישי מתקיים כינוס בית ספרי "קבלת שבת". בכינוס התלמידים צופים בהצגה של הצוות אשר מתמקדת בסוגיות שונות העולות מתוך פרשת השבוע, מאזינים לדבר תורה מפי רב ביה"ס, שרים בצוותא שירי שבת עם ליווי מוזיקלי, נציגים מקרב התלמידים נואמים בענייני הפרשה וענייני דיומא. כינוס זה ממלא את בית הספר באווירת קדושה והתרגשות לקראת השבת.

כמו כן, במערכת השעות משובץ שיעור מוזיקה- מתמקד בשירה בציבור בליווי קלידים תוך הכרות עם נכסי צאן ברזל במוסיקה הישראלית, זהו שעור המפגיש את הילדים עם כותבים ומלחינים ישראליים.

שיעור ייחודי נוסף הוא שעור העשרה תורנית, בו התלמידים לומדים שיר תורני, פתגם שבועי מפתגמי חז"ל וסיפור צדיקים המלמד אותנו ערך או מידה טובה, הנהגה טובה או אמונה. הלימוד מתוך שמחה משאיר בתלמידים חותם עם טעם של עוד, שאנו מאמינים ומתפללים שיישאר איתם לעד.

בעלי תפקידים

פרטי יצירת קשר

בית ספר נטעים

רוית וינברג
מנהלת ביה"ס

אילת עמרם
מזכירה

כתובת: מרכז אזורי מנשה, ד.נ. חפר 37845.