פרטי יצירת קשר

שרה טויל
מנהלת מחלקת החינוך

ענבל לוי
מזכירת המחלקה

מאג'ד יונס
מנהל יחידת הקב"סים

רחלי בן דוד
קב"סית

ענת שניר
קב"סית

ריקי אשור
מנהלת יחידת הפרט

דנה בן ורד
מזכירת יחידת הפרט וחינוך מיוחד

שני יגאל
מנהלת היחידה לגיל הרך

חיותה שחם שלם
רכזת הגיל הרך בחברה הערבית

רחלי מנדלסון
מנהלת הספריה האזורית

מור שטיין
מנהלת קידום נוער

סיון ארבל וורמן
קב"סית

על המחלקה:

מחלקת החינוך אמונה על עיצוב מדיניות חינוכית אזורית לכל תושבי המועצה האזורית מנשה ופועלת כמרחב של שותפות המכבד את היחד והלחוד. אנו פועלים לשמירה וקידום המרקם המאחד את גווני הקהילות במועצה, תוך דגש על שיפור מתמיד המוביל למיצויינות ומצויינות. מחלקת החינוך מעודדת חדשנות, יזמות ויצירתיות כחלק מאקטיבזם חברתי. הערכים המובילים את מחלקת החינוך הינם: כבוד האדם, שותפות ודיאלוג, חדשנות ומצויינות. שאיפתנו היא לתת לכל ילדי מנשה שרותי חינוך בתוך מרחבי המועצה.

מחלקת החינוך דואגת לספק לכל תושבי המועצה שירותי חינוך מיטביים המתאימים לאופי האוכלוסייה וצרכיה הייחודיים וקיום שוטף של מערכות חינוכיות איכותיות וערכיות מגיל לידה ועד גיל 18.

מערכות החינוך במועצה האזורית מנשה כוללות:

  • מעונות יום לגילאי לידה-שלוש
  • 49 גנים לגילאי שלוש-שש
  • 6 בתי ספר יסודיים
  • 5 בתי ספר על-יסודיים
  • 4 בתי ספר לחינוך מיוחד
  • חווה חקלאית "חממה אקולוגית עין שמר"

יחידת הקב"סים - במחלקת החינוך פועלים 3 קב"סים המשקיעים את מרצם במניעת נשירה סמויה וגלויה לטובת ילדי המועצה. תפיסת העבודה אותה אנו מובילים רואה את השלם במעגל חיי הילד. השלם כולל את המסגרת החינוכית, המסגרת המשפחתית והמסגרת הקהילתית. עבודת הקב״סים פועלת ליצירת שותפות מלאה בין כלל המערכות הנוגעות בילד.

היחידה לטיפול בפרט וחינוך מיוחד אמונה על איתור, התאמות וליווי ילדים עם צרכים מיוחדים במערכת החינוך שלנו. אנו מאמינים שתהליכים מוקדמים הכוללים איתור מוקדם והיכרות קרובה יאפשרו מתן מענים מותאמים ומיטביים לילד ולסביבתו. דגש ניתן לאיתור ילדים עם צרכים מיוחדים בשלבים מוקדמים ולליווי ילדי החינוך המיוחד משלב האיתור ועד ההשמה המיטבית עבור כל תלמיד.

חזון היחידה הוא ליצור מסגרות תומכות לשם ההתאמות עבור הילד ולרווחתו האישית והחברתית כחלק מרפורמת החינוך המיוחד שיצאה לדרך בשנת תש"פ.

יחידת הגיל הרך מרכזת ומובילה את המערך החינוכי בישובים לגילאי לידה-6, מתוך אמונה ברצף החינוכי ובשותפות מלאה עם מנהלות הגיל הרך הישוביות

במועצה פועלים מעונות יום פרטיים וציבוריים לגילאי לידה-3 ו-49 גני ילדים בפיקוח משרד החינוך לגילאי 3-6.

בשנת תש"פ הוקמה יחידה התפתחותית בשפ"ח מנשה אשר נותנת מעטפת לאיתור וליווי לילדים והוריהם בגילאי לידה-3.

שעות קבלת קהל

ימים א'-ה' בין השעות 08:00-16:00

כתובת המחלקה: בניין מועצה אזורית מנשה, מרכז אזורי מנשה ד.נ חפר 3780900