פרטי יצירת קשר

איריס הלמן
מנהלת שפ"ח - פסיכולוגית

אדריאנה לירמן
סגנית מנהלת שפ"ח / פסיכולוגית

סיון אליה אדלסהיימר
מזכירת שפ"ח / שחר מנשה

השירות הפסיכולוגי החינוכי (שפ"ח) הוא גוף מקצועי שתפקידו לסייע לצוותים חינוכיים, לתלמידים, להוריהם, ולגורמים נוספים בקהילה. השירות נמצא בזיקה מקצועית לאגף שפ"י של משרד החינוך, ופועל במסגרת מחלקת החינוך של המועצה.

מטרתנו לקדם את התפתחותם ורווחתם הנפשית של ילדים ובני נוער, ולתרום למימוש הפוטנציאל הקוגניטיבי, הרגשי והחברתי. זאת במערכות העיקריות בהן הם פועלים: מערכות החינוך, המערכת המשפחתית והמערכת החברתית.

צוות השפ"ח במנשה מונה 18 פסיכולוגים, מזכירה וגננת הכלה, אשר עובדים במערכות החינוך של המועצה: בגנים מפוקחים על ידי  משרד החינוך (גיל 3-6), בבית הספר היסודיים: "רעות", "ניצני רעות", "שבילי רעות", "נטעים", "קציר" ו"מייסר". בביה"ס העל יסודי "גוונים", "פסגת אמיר", "סינדיאנה" ובמרכז "קשתות" לחינוך מיוחד לילדים על הרצף התקשורתי (ASD). לכל אחד מהפסיכולוגים מספר מסגרות שנמצאות בתחום אחריותו והוא מלווה אותן בקשר קבוע ורצוף לכל אורך השנה.

מטרות:

השירות הפסיכולוגי שם לו למטרה לקדם בשנים הקרובות מספר תחומים:

  1. הגדלת טווח הגילאים של מקבלי השירות בתחום הגיל הרך (גילאי לידה עד 3), דרך פיתוח יחידה התפתחותית לידה עד 3 (כהשלמה לטיפול בגילאי 3-6)
  2. הגדלת הסיוע לצוותים חינוכיים דרך הקמת קבוצות מורים בגישת "המבוגר המגדל" – גישה שפותחה בשיתוף פעולה של השירות הפסיכולוגי ייעוצי עם עמותת אשלים, ומקדמת למידה והבנה פסיכולוגית של מורים לשם הטבת ופיתוח יכולת הקשר עם תלמידים.
  3. תמיכה וליווי מסגרות חינוכיות בתקופת "פוסט קורונה" –כיצד מערכות החינוך יתאימו את עצמם לצרכים המשתנים לאור המשבר הלאומי והעולמי שנחווה בקורונה והשלכותיו הנפשיות. 
  4. הרחבה ופיתוח של תחום הדרכת הורים טיפול בהורות, הן דרך השירות הרגיל, והן בפיתוח בית ספר להורות יחד עם המחלקה לשירותים חברתיים.
  5. הגדלת התרומה של השירות במערך החשיבה הקהילתי בתחומי התפתחות וחינוך כולל בחינוך הבלתי פורמלי, והרחבת השירותים המשלימים להורים ולתלמידים.

מאמרים:

פחדים התפתחותיים של ילדים, חרדות של הורים - איריס הלמן

שעות קבלת קהל

בימים א' - ה' בין השעות 08:00-16:00

בתאום מראש עם פסיכולוג המסגרת החינוכית