בומי (אברהם) בראל ז"ל

24.7.1975 - 27.12.1968

בומי אברהם בראל

בומי בראל, חבר קיבוץ ברקאי, עלה לארץ מרומניה בשנת 1947, והיה ממקימי קיבוצו. פעילותו הציבורית החלה בשליחות מטעם הסוכנות להכשרת עולים בצרפת. הכרותו עם המועצה האזורית מנשה החלה כאשר שימש מזכיר המועצה. לאחר מכן היה מזכיר הקואופרטיב לתחבורה "עמק חפר", הקים בברקאי את הענף לבשר לבן ונבחר לריכוז ארגון מגדלי בעלי החיים בהתיישבות העובדת והיו"ר שלו. במישור התנועתי כיהן כגזבר עיתון "על המשמר" ו"הדפוס החדש" ובמקביל היה עורך אחראי של העיתון "משמר" בשפה הרומנית. לאחר שכיהן כגזבר קיבוצו נבחר לראשות המועצה האזורית.

בתקופתו נבנה ביה"ס הטכנולוגי שנחנך ב-1975, בו נמצאה לתלמידי האזור אלטרנטיבה מקצועית. הלהיט כבר אז היה בתחום המחשבים ומקצועות נחוצים בחצר הקיבוץ. בומי פעל כדי שיתאפר לקשישי המועצה להתאשפז במלבן פרדס חנה. הוא כיהן כחבר בהנהלת "אמנות לעם" והיה מזכיר ארגון המועצות האזוריות.

גם לאחר תום תפקידו המשיך בומי לכהן בתפקידים ציבוריים ובשנת 1996, נבחר ליו"ר ועדת הערר של המועצה האזורית מנשה. את הקשר שלו לקיבוצים, מושבים וכפרים המשיך בומי לקיים כל השנים והיה שותף למאבקים כגון חיבור המים לאום אל קוטף, המאבק לביטול שטחי האש בסמוך לכפר ולמען הזכויות של כפרים נוספים באזור. היו אלה השלבים הראשונים להצטרפות אום אל קוטף למועצה האזורית מנשה.