מיום רביעי, 2022.1.19 , חלו שינויים במדיניות הקורונה

 1 .המשמעות העיקרית היא העברת אחריות לתושבים – מדינת ישראל מצפה מהתושבים לגלות אחריות קהילתית ואישית בהתנהלות הקורונה.

2 .יקוצר משך הבידוד ל-5 ימים מלאים(הכוונה ל-120 שעות מהחשיפה).

3 .יקוצר משך זמן ההחלמה ל- 5 ימים.

4 .לא נדרש אישור רופא להחלמה ויציאה.

5 .ההנחיות יחלו רטרואקטיבית על כלל האוכלוסייה.

לינק להנחיות החדשות>>

 


 

הגדרות כלליות

  •  מחוסנים - מי שקיבלו שניים או שלושה חיסונים – והחיסון נכנס לתוקף (בהתאם לסוג החיסון). תוקף ההגדרה כמחוסנים - חצי שנה ממועד החיסון האחרון. מי שקיבלו שלושה חיסונים – התוקף הוא לחצי שנה מהחיסון האחרון או עד 2022.2.28 - המאוחר מביניהם.
  • מחלימים - אישור החלמה ניתן במקרים שבהם מתקבלת תוצאה חיובית בבדיקה ממוסדת )PCR או אנטיגן( או בבדיקה סרולוגית שבה המטופל חוסן לפחות במנת חיסון אחת. תוקף ההחלמה הוא עד חצי שנה ממועד קבלת אישור ההחלמה האחרון או עד 22.3.31 - משתנה בהתאם למקרה.

מחוסנים או מחלימים

לא נדרשים לשהות בבידוד. יש לבצע בדיקת קורונה 72 שעות לאחר מועד החשיפה (אם יש תסמינים - יש לבצע את הבדיקה באופן מיידי), בהתאם לפירוט הבא -

  • אנשים מעל גיל 60 ואוכלוסיות בסיכון – בדיקת PCR. 
  • יתר האוכלוסייה - בדיקת אנטיגן מוסדית או ביתית (תוצאה חיובית בבדיקה ביתית מחייבת לבצע בדיקת אנטיגן מוסדית). תוצאה שלילית בבדיקה - לא נדרש בידוד. תוצאה חיובית בבדיקה - יש לשהות בבידוד ולפעול בהתאם לנוהל מאומת קורונה.

שימו לב - ניתן לצאת מבידוד ביום ה-6 לביצוע הבדיקה, בכפוף לתוצאה שלילית בשתי בדיקות אנטיגן ביתיות שיבצעו ביום ה-4 ובערב היום ה-5 לחשיפה, ובתנאי שאין תסמינים ב-48 השעות האחרונות. היציאה מבידוד מתבצעת באופן עצמאי, ללא צורך בשחרור מרופא או ממוקד קול הבריאות. תוצאה שלילית בבדיקה.

לא מחוסנים או לא מחלימים

יש לשהות בבידוד למשך 5 ימים ממועד החשיפה. היציאה מבידוד תתבצע בכפוף לביצוע בדיקת קורונה מוסדית ביום ה-5 לכניסה לבידוד. תוצאה שלילית בבדיקה - ניתן לצאת מבידוד בתנאי שאין תסמינים ב-48 השעות האחרונות. אין צורך להמתין להודעת שחרור לנייד. תוצאה חיובית בבדיקה - יש לשהות בבידוד למשך 5 ימים נוספים. ניתן לצאת מבידוד ביום ה-11 לבידוד, בכפוף לתוצאה שלילית בשתי בדיקות אנטיגן ביתיות, שיבצעו ביום ה-9 ובערב היום ה-10 לבידוד, ובתנאי שאין תסמינים ב-48 השעות האחרונות. היציאה מבידוד מתבצעת באופן עצמאי, ללא צורך בשחרור מרופא או ממוקד קול הבריאות.

למי שבוחר לא לעשות בדיקה לקיצור הבידוד עליו למלא 14 ימים! 

שימו לב: בדיקת אנטיגן מוסדית מתבצעת ללא עלות בחברות המאושרות במסגרת מתחמי המפורסמים על ידי משרד הבריאות.

מאחלים לכולם בריאות איתנה