חנוכת את בית הכנסת החדש בקציר


היום חנכנו את בית הכנסת החדש בקציר. זהו מבנה הקבוע הראשון לבית כנסת המוקם בקציר לאחר שבתי כנסת אחרים ביישוב היו בבית פרטי ובמבנה ארעי.

עלות הקמת המבנה החדש המרווח והמרוהט הינה כ- 2 מיליון ש"ח, כאשר חלק מהסכום ניתן כתרומה מאת משפחת גוזלן. המשפחה אף הייתה אמונה על ארגון האירוע המרשים לחנוכת בית הכנסת שהתקיים אמש ומילא את כל באיו בהתרגשות ובשמחה.

לפני כשבועיים רוססו כתובות על המבנה אך הדבר לא השבית את השמחה אמש. ראש המועצה אילן שדה, " הכתובות שרוססו על המבנה רק הדגישו את הצורך בהקמת בית כנסת ראוי ומכובד בקציר שיאפשר קיום אורח חיים ומצוות יהודיים לכל תושב החפץ בכך, כל שכן ביישוב יהודי הנמצא בפיתחת ואדי ערה. אנו מקימים בתי תפילה ודת בכל יישוב, יהודים וערבים על מנת שלכל אדם יהיה מקום למילוי מצוות דתו ותרבותו".

בית הכנסת הוקם במסגרת ההשקעה הרבה של המועצה ביישוב קציר אשר הצטרף למועצה בשנת 2012 לאחר שנים רבות של הזנחה. במסגרת זאת הוקמו בשנים האחרונות אולם ספורט חדש, מועדון נוער, מועדון חברים, שופץ בית הספר קציר וכעת משופץ בית לולה ושודרגו תשתיות כבישים, מדרכות, תאורה, מים וביוב וגינון. כל זאת בעלות עשרות מיליוני ש"ח לרווחת ולשיפור איכות חיי התושבים.