שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, המפעלים הכלכליים של המועצה האזורית מנשה מעוררי השראה.


שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, קיים יחד עם מנכ"ל משרדו ד"ר נחום איצקוביץ, סיור מקצועי בשטחי המועצה. במסגרת הסיור פגש השר את ראש המועצה, אילן שדה, שוחח עם חקלאים בקיבוץ גן שמואל ובבית הבד 'מסיק' של קיבוץ מגל, וערך סיור בחוות גידול קנאביס "קרונוס".

בנוסף, ביקר השר בשניים מן המפעלים הכלכליים המרשימים שהצמיחו החקלאות הישראלית והמרחב הכפרי – חברת "נטפים" והתאגיד הקואופרטיבי "גרנות". "נטפים" היא החברה הגדולה והמובילה בעולם בתחום הטפטוף והמיקרו השקייה. מוצריה מעניקים מענה מקיף ויסודי להשקיה חסכונית ויעילה של מגוון גידולים חקלאים ביותר מ-110 מדינות ברחבי העולם. תאגיד "גרנות" הוא ארגון אזורי בבעלותם של 43 קיבוצים ומושבים שיתופיים, המפעילים תחתיהם 20 מפעלים ותאגידים נוספים. מדובר במפעל כלכלי המעורב גם בפעילות הקהילתית בקיבוצים ובמושבים החברים בו.

השר שוסטר מסר בתום הסיור:
"המפעלים הכלכליים של המועצה האזורית מנשה מעוררי השראה. ראיתי תנופת קליטה וגאווה חקלאית בקיבוץ מגל, יחד עם מפעל חקלאי בינלאומי שהוא גאווה ברמה בינלאומית. נחשפתי לתעשיית הקנאביס החשובה ולמדתי את חשיבות חיזוק הרכיב החקלאי שבה. בקואופרטיב 'גרנות' ראיתי מפעל כלכלי מרשים הדואג לחלוקה הוגנת ומצמצם את פערי התיווך שבין החקלאים לצרכנים. אני מבקש להודות לראש המועצה, חברי אילן שדה, שאירח אותי בביקור."
ראש המועצה האזורית מנשה אילן שדה, "שר החקלאות ופיתוח הכפר - חברי אלון שוסטר הוא חקלאי בנשמתו ותומך אמת של החקלאות בישראל. הצגנו לשר מבחר מענפי החקלאות העניפה והמתקדמת במועצה על אתגריה ומורכבותה על מנת שיוסיף ויסייע בפיתוח החקלאות - שהינה ערך מרכזי במועצה החקלאית והירוקה שלנו".

צילום:
שילוב אלאונורה