לא מנחיתים עלינו

  מכתב ראש המועצה אילן שדה לתושבים: אנו לא נאפשר את הקמת שדה התעופה ונלחם בכל הכוח והאמצעים !!! הגשנו עתירה לבית המשפט ובמהלך התקופה הקרובה נקיים מחאה ציבורית נרחבת.

  הוועדה לתשתיות לאומיות החליטה לאחרונה, בדיון חוזר, על הקמת שדה תעופה בחדרה מזרח כחלופה לשדה התעופה האזרחי בהרצליה. הדיון החוזר נקבע לאחר שהחלטה דומה ניתנה כבר בדיון אשר התקיים לפני קרוב לשנה, אך לאחר שפנינו אז לשר האוצר משה כחלון - הוא הורה לדון בכך שוב. הדיון החוזר בוועדה נדמה היה כסגור מראש ובכדי לצאת ידי חובה. לנציגי המצדדים בהקמת שדה התעופה ניתן פרק זמן ארוך להציג את טענותיהם ואילו למתנגדים ובראשם: המועצה שלנו, עיריית חדרה ומועצת עמק חפר- שתפגע קשות ממיקום זה של השדה, ניתן פרק זמן קצר מאד וזאת על אף שהצגנו חוות דעת של מומחים מהשורה הראשונה בישראל בתחום התכנון, התעופה והמשפט.

  האלטרנטיבה העיקרית המוצעת - אותה הצגנו בוועדה, הינה: לא להקים שדה תעופה נוסף, אלא להשתמש בשדות תעופה ומנחתים פעילים, או לחילופין: לאפשר שימוש קבוע בשדה התעופה הרצליה ו/או למקמו באזור ללא צפיפות אוכלוסיה, זאת היות ומשמעות העברת שדה התעופה לאזורינו, מהווה העברת מטרדים ממקום אחד למקום אחר לצורך הקמת שכונת מגורים בשטח המתפנה בכדי שיתאפשר למכור את השטח ליזמים, בשיקול כלכלי מובהק על גבם של תושבינו. עמדתנו לא התקבלה והוועדה אישרה בשנית את הקמת שדה התעופה במזרח חדרה.

  במידה והשדה יקום יסבלו תושבינו מרעשים וזיהום ממאות המראות ונחיתות ביום, הרס הסביבה הטבעית, סכנה בטיחותית, ירידת ערך נדלן והערמת קושי על המשך צמיחת הישובים וככלל פגיעה באיכות החיים. אנו לא נסכים לכך !!!! למרות שרובו של השטח המתוכנן להקמת השדה, אינו בשטח המועצה שלנו הפגיעה באיכות החיים עלולה להיות קשה לא פחות ואף יותר בתושבי רשויות אחרת: חדרה ועמק חפר, אנו מובילים את המאבק כנגד הקמת שדה התעופה ואף מממנים את רובו ככולו בעלות של מאות אלפי ₪.

  אנו לא נאפשר פגיעה באיכות חיינו ונלחם בכל הכוח והאמצעים !!!
  אנו מובילים את המאבק בשלושה מישורים: ציבורי, תקשורתי ומשפטי במטרה אחת וברורה: למנוע את רוע הגזירה. השבוע הגשנו עתירה לבית המשפט ובמהלך התקופה הקרובה נקיים מחאה ציבורית נרחבת. ניהלנו בעבר מאבקים כנגד: מכ"ם החץ, הקמת שדה תעופה בעין שמר ומפגע המפחמות ובכולם ניצחנו, בשל האופן המושכל והמתוכנן בו נהלנו את המאבק. ניצחנו בעבר וכך גם ננצח במאבק חשוב זה.

  אני קורא לכם- תושבי המועצה מכל הישובים, להצטרף למאבק. אל תתנו לשקט ולאיכות החיים הגבוהה הקיימת עכשיו להטעות. מדובר במאבק על איכות חיינו ואיכות חיי ילדינו.
  יחד נלחם ויחד ננצח!!!

  שלכם,
  אילן שדה
  ראש המועצה