במועצה האזורית מנשה מאמינים בחיים משותפים. במקביל לזכייתו של ראש המועצה אילן שדה באות קרן אברט לזכויות אדם לשנת 2015 יצאה משלחת של שבעה עשר בני נוער ערבים ויהודים מקהילות באקה אלגרבייה ומנשה למסע מרתק בן שבוע ימים בגרמניה, יחד עם בני נוער מפולין וגרמניה.

  בני הנוער שנבחרו להשתתף במשלחת הינם פעילים במסגרות שונות בקהילה: מד"א, תנועות נוער, פעילים פוליטים, עמותות ועוד). 
  המכון המארח HAUS AM MAIBERG שבאזור מיינץ, מתמחה בתכניות מנהיגות ומעורבות פוליטית ובעל ניסיון רב שנים במפגשים של נוער אירופאי.
  תכנית המשלחת, שנבנתה יחד עם צוות גבעת חביבה וראשי מחלקות הנוער של באקה אלגרבייה ומנשה, התמקדה ב"אקסודוס" העכשווי של פליטים המציפים את אירופה וההשלכות התרבותיות והחברתיות על החברה האירופאית.


  התלמידים מארבעת הקבוצות חקרו ביחד את הנושא על מנת להבין את הרקע להגירתם, תלאות הדרך והיחס של המקומיים לאותם פליטים. במהלך השבוע הצטרפו לקבוצה שני פליטים, האחד מסוריה והשני מאפגניסטן, בחורים מרשימים, חכמים וחריפים בגילאי ה-20.הבחור האפגני נמלט מחטיפה ועינויים של הטליבאן בגיל 17 ומאז הוא מסתובב באירופה מקווה למצוא מקלט בטוח ולפתוח בחיים חדשים. הפליט הסורי, עורך דין במקצועו ויליד דמשק, איבד את כל רכושו וחלק גדול ממשפחתו, והיה עד לרצח ומוות של קרוביו במהלך הקרבות בדמשק. הסיפורים שלהם היו מצמררים, התלמידים שאלו הרבה שאלות בנוגע לעזיבת החיים הקודמים. הקבוצה ביקרה בפרנקפורט, בהיידלברג ובמחוז מיינץ וערכה סיורים בשני אתרי זכרון, ברחוב האבנים המסותתות בהן חרוט שמם של משפחות יהודיות שחיו במקום וגורשו עם עליית הנאצים וכן במוזיאון אנה פרנק.

   

  מנהל מחלקת הנוער במועצה האזורית מנשה סעיד עארדה ,"קבוצת התלמידים המדהימה הזו החליטה להמשיך ולטפח את הקשר ביניהם ולמצוא דרכים לעשייה התנדבותית משותפת לקהילה באזורינו.
  ביקור גומלין של משלחת נוער פולני וגרמני צפוייה לבקר אותנו בסוף מרץ 2016 ".